Pierwsze końskie emocje w 2018 roku!

Fot. Marta Kutrowska-Kita

Fot. Marta Kutrowska-Kita

W ostatnią niedzielę stycznia mieliśmy ogromną przyjemność zorganizowania pierwszych w tym roku Regionalnych i Towarzyskich Halowych zawodów konnych w skokach przez przeszkody pod nazwą  „Pożegnanie Ferii z Vital Horse”.
Impreza odbyła się przy współpracy z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych – Partynice, na terenie którego rozegrano konkursy oraz z Dolnośląskim Związkiem Jeździeckim we Wrocławiu.

Przez cały dzień zmagań jeździeckich rozegrano aż 9 konkursów, w których wysokość przeszkód wynosiła od 60 cm nawet do 125 cm. Zainteresowanie wśród uczestników było ogromne – w szrankach mogliśmy podziwiać występy prawie 100 koni nie tylko z Dolnego Śląska ale również z województw Opolskiego, Wielkopolskiego i Łódzkiego.

Najważniejszym konkursem dnia był konkurs „O wrastającym stopniu trudności z jokerem” – rozgrywany „O Puchar Firmy Vital Horse”.

Fot. Marta Kutrowska-Kita

Fot. Marta Kutrowska-Kita

Bezbłędnymi przejazdami na niełatwym parkurze ustawionym przez gospodarza toru, pana Jacka Pękalskiego, popisało się aż 5 par, spośród których najkrótszy czas przejazdu uzyskała amazonka Klubu Jeździeckiego Royal – Karolina Godoś dosiadająca siedmioletniego wałacha o imieniu Grandios.

Duże emocje jak zawsze niósł ze sobą egzamin na licencję jeździecką III-stopnia, z zaliczenia którego cieszyły się aż 3 amazonki – gratulujemy! To świetne rozpoczęcie roku!

W konkursie dwufazowym, o wysokości przeszkód do 120 cm zwyciężył Przemysław Czekaj z Klubu Jeździeckiego Okoły, który wystartował na koniu Nikidam Du Chateau.

Największą niespodzianką zawodów był doskonały przejazd niespełna piętnastoletniego Maximiliana Parkitnego, który w najwyższym konkursie zawodów kl. N-1 (wys. przeszkód do 125 cm) zdeklasował o wiele starszych i bardziej doświadczonych rywali i jako jedyny ukończył przejazd bez punktów karnych odnosząc tym samym zwycięstwo na klaczy Nobilis.

W trakcie zawodów, na przygotowanym stoisku firmowym, uczestnicy korzystali z porad żywieniowych jak również mogli zapoznać się z gamą specjalistycznych pasz i suplementów dla swoich koni, które są dostępne w ofercie Vital Horse.

Mimo styczniowej pogody, atmosfera zawodów była bardzo gorąca i przyjazna zawodnikom, do czego w dużej mierze przyczynili się zarówno sami uczestnicy zawodów, widzowie, cały zespół osób zaangażowanych w organizację oraz gospodarze imprezy – WTWK-Partynice.

Nie była to ostatnia wspólnie podjęta inicjatywa Vital Horse z DZJ oraz WTWK-Partynice.
Już teraz zapraszamy 14 kwietnia 2018 r na kolejne zawody w skokach przez przeszkody, tym razem zamykające sezon halowy!

Vital Horse

Fot. Marta Kutrowska-Kita

Fot. Marta Kutrowska-Kita

Fot. Marta Kutrowska-Kita