Vital_Horse_St. Hippolyt

Czy wiecie jak żywi swoje konie zaprzęgowe medalista Mistrzostw Polski w Powożeniu Sebastian Bogacz?

Od lat stosuje najwyższej jakości mieszanki paszowe firmy St.Hippolyt dedykowane dla koni zaprzęgowych tj.
St. Hippolyt Endurance, Rosslet Sport Pellet, Leinol i PreAlpin Wiesencobs.
Kondycję swoich koni oraz progres w treningu weryfikuje wykonując regularnie badania diagnostyczne wykonywane przez HippoVet+ Dr Krzysztof Marycz, z którymi również współpracuje Vital Horse.

Sebastian wybrał następującą konfigurację produktów:

St. Hippolyt Endurance – źródło wolno uwalnianej energii, zawiera podwyższony poziom witamin i minerałów oraz opatentowaną mieszankę przeciwutleniaczy.
St. Hippolyt Leinol – olej lniany wytłaczany na zimno, bogaty w fitochemikalia (działanie przeciwutleniające, antybakteryjne), wzbogacony dodatkowo o szeroki zakres olejów pozyskiwanych z ziół.

St. Hippolyt PreAlpin Wiesencobs – klinicznie czyszczone włókno w formie trawokulek, zawiera różnorodność gatunków traw i ziół.

Konie będące w treningu sportowym wymagają odpowiedniej dawki energii. Przy wyborze paszy należy kierować się nie tylko poziomem, ale również rodzajem dostarczanej energii. Dieta koni zaprzęgowych powinna być oparta na źródłach wolno uwalnianej energii takich jak włókno oraz olej.

Dlaczego włókno i tłuszcz?

Badania instytutu KER dowiodły, że dieta uboga w skrobię, a bogata w tłuszcze i włókna, pozytywnie wpływa na pracę serca i podnosi wytrzymałość koni użytkowanych zaprzęgowo. Wpływa także na zmniejszenie produkcji potu, polepsza wydajność oddychania komórkowego i redukuje problemy trawienne.
Olej roślinny (np. lniany) jest doskonałym źródłem wolno uwalnianej energii, pozwala zredukować ilość skrobi w diecie, a także ograniczyć zużycie zapasów glikogenu w mięśniach, co jest przydatne w przypadku koni zaprzęgowych, powodując mniejsze zużycie glukozy i glikogenu mięśniowego.

Dodatek tłuszczu należy stosować przez 2-3 miesiące wraz z regularnym treningiem, by zwiększyć jego stopień wykorzystania przez mięśnie. Korzystne jest stosowanie 5-6% tłuszczu w postaci oleju w dawce pokarmowej. Wraz ze wzrostem oleju w diecie wzrasta zapotrzebowanie na witaminę E!

Na kondycję, wytrzymałość i szybką regenerację mięśni po treningu ma wpływ także odpowiednia równowaga wodno-elektrolitowa organizmu, co zapobiega odwodnieniu organizmu. Deficyt elektrolitów (chloru, sodu, potasu) prowadzi do osłabienia kondycji, zakłóceń funkcjonowania mięśni, a także spadku apetytu i utraty wagi.

Skontaktuj się z nami aby dobrać właściwe produkty dla Twojego konia!